Witaj w Chmielogrodzie!

Chmielogród to nowy piwny projekt gdańskiej sceny piwowarskiej, który rozpocznie się 12-go września br. premierą pierwszego piwa nowej serii, warzonej w gdańskim Browarze Piwna. Piwo zostało uwarzone w ubiegłą środę, 13-go sierpnia. Będzie to American Pale Ale, jednak z mocnym polskim akcentem w postaci chmielu Iunga dodanego na goryczkę. Wybór stylu jest zaskoczeniem, szczególnie jeśli spojrzymy na dotychczasowe dokonania browaru, który wyjątkowo mocno stronił od nowofalowych chmieli i stylów piwa. Dość powiedzieć, iż to właśnie w środę po raz pierwszy w historii Browaru Piwna przez jego instalację przeszły amerykańskie odmiany chmielu.

Piwa nawiązujące estetyką do świata fantastyki stworzonego specjalnie na potrzeby projektu przez Przemysława Rudzia, będą pojawiały się co miesiąc, naprzemiennie reprezentując jasną – dobrą i ciemną – złą stronę mocy. Premiery dobra odbywać się będą w Browarze Piwna, premiery zła w gdańskiej Degustatorni. Część piwa będzie również wysyłana w beczkach poza Gdańsk, do najlepszych piwiarni w całym kraju.

Każdemu piwu towarzyszyć będzie osobna historia, oprawa graficzna specjalnie przygotowana przez Łukasza Obłażewicza, oraz gadżety kolekcjonerskie. Zostanie także wprowadzony element walki dobra ze złem, za pomocą głosowania na ulubione piwo serii.

Głównym pomysłodawcą projektu jest Wojtek Szlosowski z gdańskiej Degustatorni, twórcą receptur jest piwowar Browaru Piwna Wojciech Piasecki – Wieliczko, w projekt zaangażowani są także piwni blogerzy: Tomasz Janiak, znany jako Browarnik Tomek, oraz oczywiście moja nieskromna osoba.

Sprawcy całego zamieszania, od lewej: Łukasz Obłażewicz, Bartosz Nowak, Tomasz Janiak, Wojciech Piasecki - Wieliczko (góra), Przemysław Rudź, Wojciech Szlosowski

Sprawcy całego zamieszania, od lewej: Łukasz Obłażewicz, Bartosz Nowak, Tomasz Janiak, Wojciech Piasecki – Wieliczko (góra), Przemysław Rudź, Wojciech Szlosowski

Szczegóły projektu i relacje z premier będziecie mogli na bieżąco śledzić na moim blogu, oraz na blogu Tomka, a tymczasem już teraz zapraszam Was do Browaru Piwna na pierwszą premierę – 12 września. Topory w górę i na Chmielogród!

 

 

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *