Współpraca

Jestem otwarty na wszelkie formy współpracy, zarówno stałej, jak i jednorazowej, polegającej na promocji produktów, miejsc i wydarzeń, w szczególności tych związanych z głównym profilem działalności bloga. Jeśli uważasz, że Twój produkt jest zgodny z moimi upodobaniami, to najprawdopodobniej masz rację, więc jak najszybciej napisz do mnie pod adres: bnowak(at)malepiwko.pl lub na facebooku.

W ramach współpracy komercyjnej związanej z blogiem oferuję m.in.:

 

1. Degustację/prezentację piwa.

Ilość i różnorodność piw dostępnych obecnie na rynku sprawia, że nie jestem w stanie zdegustować i przedstawić na blogu każdego z nich. Kolejka piw oczekujących na degustację zwiększa się niemal z każdym dniem. Ponadto do wielu piw z nowych browarów nie mam dostępu.

Warto więc nawiązać ze mną współpracę w tym zakresie, aby mieć pewność, że piwo z Twojej oferty zagości na łamach bloga i pojawi się w najdogodniejszym dla Ciebie momencie.

Degustacja/prezentacja piwa może odbyć się w formie tekstowej lub wideo.

PRZYKŁADOWA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE PREZENTACJI/DEGUSTACJI PIWA

Mózg

2. Relację, foto- lub video-reportaż, wywiad, film.

Prowadzisz miejsce z dobrym piwem lub organizujesz premierę, konferencję, festiwal lub inne ciekawe wydarzenie? A może chcesz pokazać jak wygląda warzenie piwa w Twoim browarze? Zaproś mnie do siebie, a na pewno przygotuję z mojej wizyty ciekawy i wartościowy materiał zarówno dla Ciebie, jak i dla moich czytelników.

PRZYKŁADOWA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE RELACJI Z BROWARU POŁĄCZONEJ Z DEGUSTACJĄ PIWA

brofaktura

PRZYKŁADOWA WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE RELACJI Z IMPREZY/EVENTU

10802020_403294529819460_1800484820218705758_n

3. Konkurs z nagrodami dla czytelników.

Możesz zostać sponsorem konkursu na blogu, w którym główną nagrodą będzie Twój produkt lub produkt ufundowany przez Ciebie. To jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych form współpracy blogera z marką.

PRZYKŁADOWY KONKURS NA BLOGU

olbrzym_goblin

4. Tydzień z…

W ramach tego rodzaju współpracy oddaję łamy bloga Twojej działalności na cały tydzień! Przez ten czas codziennie publikowane będą tworzone przeze mnie materiały związane z Twoim produktem i przedsięwzięciem. Mogą to być degustacje/prezentacje Twoich piw lub piw z Twojej oferty, wywiad z Tobą, relacja z wizyty w Twojej firmie i wiele innych ciekawych materiałów prezentujących Twoją działalność.

5. Szkolenia i eventy

Planujesz zorganizować imprezę firmową lub inny ciekawy event, który chciałbyś wzbogacić o pokaz warzenia piwa, panel degustacyjny albo szkolenie sensoryczne? Jako osoba posiadająca przygotowanie pedagogiczne i 6-letnie doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu szkoleń, bardzo chętnie się tym zajmę. Szczegóły w zakładce „Oferta edukacyjna”.

6. Sponsoring

W ramach współpracy możesz zostać sponsorem bloga/vloga, wspierając go finansowo lub rzeczowo, np. fundując sprzęt lub sponsorując konkretne działania wymagające większych nakładów finansowych.

7. Reklamę banerową.

Na blogu przewiduję trzy miejsca na reklamę banerową, do wyboru lub w pakiecie. Jest to forma reklamy dostępna praktycznie dla każdego rodzaju piwnej działalności: sklepu dla piwowarów domowych, sklepu/pubu/hurtowni z dobrym piwem, organizatora piwnego festiwalu lub innego wydarzenia, serwisu internetowego, czasopisma, organizacji, browaru, czy nawet konkretnego piwa. Związek z branżą piwną jest wskazany, ale oczywiście nie konieczny.

Według badań nie jest to najbardziej skuteczna metoda, dlatego najczęściej proponuję ją w pakiecie do innego rodzaju współpracy.

7. Inne

Jeśli masz inny, ciekawy pomysł na marketingowe wykorzystanie mojego bloga, to  bardzo chętnie wysłucham Twojej propozycji. Każdy pomysł jest  wart rozważenia, więc przede wszystkim nie bój się zapytać. 🙂

Bardzo dobrym pomysłem będzie połączenie kilku powyższych form współpracy, np. prezentacja produktu + recenzja + konkurs. Jest to skuteczna forma reklamy, bardzo  przyjemna dla czytelnika, w której ma on możliwość zdobycia prezentowanego produktu i zweryfikowania wyniku recenzji poprzez własne odczucia.

W ramach komercyjnej współpracy pozablogowej oferuję m.in.:

1.  Pisanie artykułów, felietonów, tworzenie reportaży związanych z tematyką piwną i piwowarską;

2. Prowadzenie bloga firmy z branży piwowarskiej, wraz z pakietem Social Media i Public Relations;

3. Prowadzenie wykładów, prezentacji, prelekcji i szkoleń tematycznych;

4. Szkolenia pracowników obsługi z zakresu podstaw sensoryki, stylów piwa, polskiego rynku piwa, przechowywania i serwowania piwa, oraz innych aspektów przydatnych, a czasem wręcz niezbędnych do należytej obsługi klientów;

5. Prowadzenie pokazów i szkoleń dotyczących domowego warzenia piwa;

6.  Organizacja i prowadzenie panelu degustacyjnego;

6. Organizacja i prowadzenie szkolenia sensorycznego;

7. Jestem otwarty również na inne  formy współpracy.

Współpraca niekomercyjna

1. Jeśli jesteś piwowarem domowym i chciałbyś poznać moją opinię na jego temat, możesz się ze mną skontaktować. Chętnie go spróbuję i podzielę się z Tobą uwagami. Jeśli zrobiłeś ciekawe, eksperymentalne, nietypowe piwo, bardzo chętnie zdegustuję je także dla widzów i czytelników mojego bloga.

2. Jeśli chcesz podarować mi jakieś ciekawe piwo do degustacji, chętnie się z nim zapoznam, a wrażeniami podzielę się na blogu. Wystarczy do mnie napisać i zapytać o adres do wysyłki.

2. Jeśli tworzysz ciekawą inicjatywę non-profit i chciałbyś, aby mój blog objął nad nią patronat, chętnie zapoznam się z jej szczegółami.

3. Jeśli chcesz zaprosić mnie na wizytę, wyjazd, czy imprezę, daj znać. Jeśli grafik mi pozwoli, chętnie rozważę taką okoliczność.

4. Z reguły nie jestem zainteresowany współpracą barterową. Ale próbować nie zabraniam.  🙂

Jeśli chcesz zapytać o współpracę, oraz aktualne statystyki bloga, to zapraszam do napisania maila:

bnowak(at)malepiwko.pl

Do tej pory współpracowałem lub współpracuję m. in. z:

398892_198667790252619_1735218396_n

piwoorg-medium

1230009_370542689743175_117150981_n

brodacz_logo

10491258_497993273680802_6210331784947123490_n

Logo strony zostało stworzone przy współpracy z Pawłem Sikorą:

czubatka_s