Cieszyńskie Double IPA z Browaru Zamkowego

Degustacja nowego, ale dziwnie znajomego piwa z Cieszyna, jednego z reprezentantów najnowszej oferty browaru, który zamierza zawojować rynek piw rzemieślniczych.

Czy Double IPA jest tym samym piwem, co Grand Champion 2013 wg receptury Czesława Dziełaka, czy tylko jest nim inspirowane? Postanowiłem to sprawdzić.

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

5 comments

  1. Brackie widziałem ostatnio w Żabce (Kraków)
    Trzymam kciuki za browar zamkowy, mam sentyment do niego, i wcale nie obrażę się jeśli również koncerny zaczną robić w Polsce rewelacyjne piwa. Ciekawi mnie jak wygląda sprawa z tym kto odpowiada za warzenie, receptury etc, mam nadzieję że będzie to jeden/ dwóch dobrych piwowarów którzy niejako wezmą na siebie ciężar kreowania nowych piw.
    A co do średniej wielkości browarów, trochę szkoda że kormorana nie widuję w większych sklepach, w sumie chyba tylko w tesco mi mignął a i tego nie jestem pewien- a jak na tej wielkości browar to moje osobiste odczucie jest takie że konkurencję (BRJ, Fortuna etc) rozłożył na łopatki a podróżami kormorana wdarł się na szczyty polskiego kraftu. No i rok zaczęli z grubej rury, „Kłos” jest rewelacyjny.

  2. Witam,
    dla mnie miało by duży urok gdyby wszystkie dotychczasowe Grand Championy powróciły. Uznane za najlepsze a potem miały tak krótki żywot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *