#WspieramyPolskiKraft – LIVE

Krótki spontaniczny lajw na temat akcji #WspieramyPolskiKraft.

Wszyscy wiemy jak jest. Jest źle. Dla niektórych już wręcz dramatycznie, dla niektórych za chwilę.

Przez 10 lat piwnej rewolucji stworzyliśmy coś pięknego. Jeden z najprężniej rozwijających się rynków piwa kraftowego w Europie. Poznaliśmy, odkryliśmy i stworzyliśmy dziesiątki, setki stylów piwnych i ich interpretacji, powstało mnóstwo browarów, multitapów, festiwali, zresztą… co ja Wam będę mówił. Wszystko wiecie.

Teraz, w obliczu pandemii, kraftowa branża jest jedną z najbardziej dotkniętych gałęzi rynku. Produkcja stanęła, zamówienia stanęły, płatności stanęły. Strumień piwa kraftowego płynący przez Polskę napotkał bardzo szczelną zaporę, której ujście znajduje się głównie w SKLEPACH SPECJALISTYCZNYCH.

Dlatego też tam przede wszystkim powinniście skierować swe kroki chcąc kupić piwo na czas #zostanwdomu. Nie do dużych sieci – one sobie poradzą, mają inne towary. Najmniejsze browary, które teraz potrzebują największego wsparcia są dostępne właśnie w sklepach specjalistycznych. Jeśli możecie sobie na to pozwolić, kupcie piwa na zapas, jest wiele gatunków, którym czas nie zaszkodzi.

Wspierajmy także polskie MULTITAPY! Które z dnia na dzień zostały pozbawione możliwości prowadzenia swojego biznesu i jakiegokolwiek zarobku! Szukajcie sklepów specjalistycznych z nalewakami z piwem beczkowym, które można kupić na wynos. To zapewne piwo z jakiegoś zamkniętego multitapu, który dzięki wsparciu sklepu czy hurtowni, ma szansę spieniężyć chociaż część zalegającego towaru i być może dzięki temu przetrwać!

Pamiętajcie też o swoich ulubionych BROWARACH LOKALNYCH! Tych tylko produkcyjnych, jak i tych restauracyjnych. One najcześciej są otwarte – wystarczy zadzwonić albo podjechać i można zamówić piwo, często wraz z jedzeniem na wynos!

Nie zapominajcie jednak o #zostanwdomu – wszystkich transakcji dokonujcie ze szczególną troską o SIEBIE I INNYCH, przy okazji załatwiania Innych NIEZBĘDNYCH spraw!

Dołączajcie do WYDARZENIA, gdzie będzie można wymieniać się informacjami na temat wszelkich akcji wsparcia:
https://www.facebook.com/events/201035574539259/

Keep calm, stay healthy i #wspieramypolskikraft

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *