Rusza cykl PiwoWAR Battle w gdańskiej Degustatorni!

392918_572729762751584_1724291995_n

Od 4 kwietnia w gdańskiej Degustatorni rusza cykl pojedynków pomorskich piwowarów domowych. Formuła piwnej rywalizacji, jakiej jeszcze chyba nigdy nigdzie nie było. Jako, że sam jestem jednym z jej pomysłodawców, twórców, jak również i zawodnikiem biorącym udział w zabawie, przedstawię Wam pokrótce jak narodził się pomysł na event i o co w nim generalnie chodzi. 

Inicjatorem i organizatorem całego zamieszania jest Wojtek Szlosowski – manager gdańskiej Degustatorni, który pod koniec ubiegłego roku wyszedł z propozycją organizowania spotkań piwowarów domowych z miłośnikami piwa, połączonych z degustacją wyrobów tych pierwszych.

Początkowo luźno rzucony pomysł musiał dojrzeć w naszych głowach, wymagał kilku dni przemyśleń, burzy mózgów i paru spotkań. Pierwsze dość spontaniczne spotkanie nie przyniosło żadnych konkretów, ale rozeszliśmy się w pozytywnych nastrojach chęci zrobienia czegoś fajnego i ciekawego.

W drugim spotkaniu, w nieco już szerszym gronie, po kilku dniach intensywnego myślenia, zaproponowałem stworzenie czegoś na kształt bezpośrednich piwnych potyczek „piwowar kontra piwowar”, gdzie dwójka zawodników umawia się na jeden konkretny styl i konkretny termin, na który przygotowuje swoje piwo i rozlewa je do degustacji klientom Degustatorni, a ci z kolei oddają swój głos na to piwo, które ich zdaniem jest smaczniejsze.

Moja propozycja spotkała się z pozytywnym przyjęciem, pozostało nam zatem ustalić szczegóły i ogólne zasady pojedynków, które były uzależnione od ilości piwowarów. Początkowo było trzech piwowarów, więc pomyśleliśmy, ze w najgorszym razie znajdziemy czwartego i zorganizujemy turniej na zasadzie „każdy z każdym”. Wiadomo jednak, że lepiej byłoby znaleźć więcej zawodników i stworzyć drabinkę turniejową rozgrywaną systemem pucharowym. Postanowiliśmy więc sprawę nagłośnić.

Pierwszym punktem było forum piwo.org, zrzeszające piwowarów domowych z całej polski. Jak się szybko okazało, krótka wiadomość zamieszczona na forum wystarczyła do zebrania całkiem sporej grupy piwowarów zainteresowanych wzięciem udziału w zabawie. Nie pozostało już więc nic innego jak umówić się na spotkanie, wtajemniczyć wszystkich w nasz pomysł, ustalić szczegóły, zasady, terminy i działać. Na spotkanie dotarło 10 piwowarów z Trójmiasta i okolic, szybko udało nam się wypracować wspólny kompromis, podzielić się w pary, ustalić terminy poszczególnych bitew oraz style piwa. Oczywiście w międzyczasie mieliśmy okazję do degustacji swoich wyrobów oraz bliższego poznania.

401298_575023415855552_433158990_n

Tym sposobem mamy już „zakontraktowane” pojedynki na najbliższe pięć miesięcy. Rozpoczynamy w czwartek czwartego czwartego, czyli 4.04.2013r. i zaczynamy z mocnym przytupem – pojedynkiem na American India Pale Ale. Będę miał tę przyjemność, iż wezmę udział w inauguracji projektu ze swoim piwem, a moim „rywalem” będzie Michał Konewko, którego AIPA zwyciężyła w I Toruńskim Zlocie Piwowarów Domowych. Trzeba zatem przyznać, że przeciwnik niezwykle mocny, będący specjalistą w stylu, który wybraliśmy. Ja zrobiłem swoje pierwsze AIPA w piwowarskiej karierze, więc jestem niezwykle ciekaw jak zostanie ono odebrane na tle piwa Michała.

Nasze spotkania odbywać się będą w pierwsze czwartki miesiąca, za wyjątkiem maja, gdyż wtedy wypada długi weekend. Po rozegraniu pojedynków I rundy, odbędzie się runda II, następnie półfinały i wielki finał. Po dwóch spotkaniach z pomorskimi piwowarami i po spróbowaniu uwarzonych przez nich piw, mogę wam zagwarantować, że poziom potyczek będzie niezwykle wysoki i emocjonujący. Zapowiada się naprawdę pyszna zabawa!

Szczegóły spotkań możecie na bieżąco poznawać na fanpejdżu Degustatorni oraz Małe Piwko Blog.

Z racji ograniczonej ilości miejsc oraz konkursowego piwa, prosimy o dokonywanie rezerwacji pod adresem: pokey2@wp.pl w tytule wpisując: PiwoWAR Battle.

Zapraszam i do zobaczenia w czwartek po świętach! 🙂

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

3 comments

  1. Pingback: Imprezy, imprezy, imprezy… | Małe Piwko Blog

  2. Pingback: Piwne gwiazdy i czarne dziury 2013 – wyniki plebiscytu! | Małe Piwko Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *