Duch Kraftu masakruje…

Jeśli chłopaki z Browaru Piwoteka chcieli udowodnić (komuś), że da się zrobić dobre piwo (Bo nie chcę nawet myśleć, że miało być takie, jakie jest), wrzucając do niego wszystko, co popadnie, to niestety, ale im się nie udało…

Oczywiście rozumiem konwencję i cały satyryczno – ironiczny kontekst, sam na początku miałem z tej akcji niezły ubaw, ale chyba w ferworze całej zabawy zapomniano, że gdzieś tam na jej końcu pojawi się klient i jego pieniądze, oczekujący piwa, które (przynajmniej) będzie dało się wypić.

I rozumiem też, że nowofalowe piwowarstwo rzemieślnicze w dużej mierze opiera się na szaleństwie, przekraczaniu granic, i marketingowych prowokacjach, ale nie można dać się pochłonąć tym żądzom całkowicie. Bo do niczego nie dojdziemy.

Jak najbardziej pochwalam eksperymenty, nawet te najbardziej szalone, jednak pod warunkiem, że wiążą się z jakąś koncepcją, prowadzą do jakiegoś określonego celu. Niestety, jak się okazało, bezsensowne wdupianie do piwa wszystkiego, byle by tylko nosiło ono (w imię czegoś) jak najmniej cech charakterystycznych dla nurtu piw rzemieślniczych, nie ma nic wspólnego z piwną sztuką.

46592722

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

7 comments

  1. A ja bym z ciekawości kupił, no ale nigdzie pewnie w okolicach Katowic nie dostanę, ciekawości jak smakuje próba zrobienia czegoś dobrego z czegoś złego

  2. Ja dzisiaj widziałem w sklepie za 9,50! Nie kupiłem, choć „łykam” wszelkie nowości jak pelikan. Ktoś, gdzieś z tym piwem przesadził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *