high-five

Dugges – High Five India Pale Ale

High Five to jedno z flagowych piw szwedzkiego browaru Dugges Brygeri, warzone od 2007 roku IPA w stylu amerykańskim, przy użyciu pięciu odmian chmielu. Do tej pory browar kojarzyłem głównie z jego współpracy z Omnipollo, teraz mam okazję spróbować ich firmowego wyrobu.

Piwo ma ładny złocisto – pomarańczowy kolor, jest lekko opalizujące i nalewa się z puszystą, zwiewną, ładnie koronkującą pianą.

Aromat chmielowo-estrowo-drożdżowy, kojarzący się z lekko już podstarzałym piwem domowym. Piwo dostałem dosyć niedawno, ale data na kapslu wskazuje 20.08.2016 r., co oznacza, że już w momencie zakupu było po terminie. Nie jest ono zatem najświeższe.

Smak to głównie chmielowość w typie trawiastym, fajna podbudowa słodowa, jest szybko dominowana przez łodygową, ściągającą i zalegającą goryczkę.

Niestety piwo jest bardzo tępe i męczące za sprawą nieprzyjemnej, szorstkiej goryczki niskiej jakości. O ile rozczarowujący aromat można usprawiedliwić, tak w kwestii smaku termin ważności nie ma zbyt dużego znaczenia, więc piwa raczej polecić nie mogę.

 

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *