Już jutro w Poznaniu odbędzie się pierwsze w Polsce forum piwnych blogerów, w którym będę miał wielką przyjemność uczestniczyć, reprezentując jeden z 19 zaproszonych polskich blogów.

Będzie to niezwykła okazja do spotkania się z innymi miłośnikami piwa, wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, ale mam nadzieję również krytycznych uwag, mających na celu podniesienie jakości piwnej blogosfery.

W programie znajdują się także ciekawe wykłady osób bardzo zasłużonych dla polskiej sceny, nie tylko blogerskiej, ale również piwowarskiej.

Jednym z najciekawszych, ale i budzących najwięcej obaw punktów programu będzie dla mnie tzw. ślepa degustacja, w której będę uczestniczył po raz pierwszy w życiu. Polega ona na smakowaniu piwa „w ciemno”, nic o nim nie wiedząc. Tego typu degustacje często są przeprowadzane podczas mistrzostw kiperów, choć nie zawsze mają na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności degustatora, a „jedynie” doprowadzenie do jak największej obiektywności oceny. Wiadomo, że kiedy mamy przed sobą jedno drogie, ekskluzywne piwo, a drugie tańsze i bardziej „pospolite”, to automatycznie nastawiamy się, że to pierwsze będzie lepsze. Ślepa degustacja ma na celu wyeliminowanie takiej sytuacji.

Bardzo ciekawie zapowiada się także zakończenie forum, podczas którego odbędzie się mały maraton po trzech najlepszych pubach w Poznaniu: Brovaria, Ministerstwo Browaru oraz Setka. Szczególnie gorące wrażenia będą czekały na nas w ostatnim z wymienionych, gdzie dojdzie do premiery nowego piwa z browaru PINTA – Angielskiego Śniadania, a ponadto będziemy mieli możliwość posmakowania takich pereł jak: Borsuk i Piwo Parowe z Widawy,  Bury Kocur z Manufaktury piwnej, Witbier oraz Dubbel z browaru Artezan, a także Red AIPA z browaru Haust i wielu, wielu innych znakomitości.

Jak widać, będzie o czym pisać po powrocie. Teraz już kończę i zabieram się do pakowania i wyjazdu. Pozdrawiam serdecznie 🙂

Bartosz Nowak View more

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, podziel się nim ze znajomymi, poprzez jeden z kanałów powyżej.
Będzie to dla mnie świetna nagroda i motywacja do dalszej pracy.
Aby być na bieżąco z kolejnymi wpisami, daj mi suba! :)
Znajdziesz mnie m.in. na facebooku i twitterze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *